Potrzebujesz audytu nieruchomości na rynku pierwotnym lub wtórnym? Rezerwuj online

Misja

fundacja pewny lokal sprawdzenie nieruchomosci

Od momentu urynkowienia polskiego rynku nieruchomości (tj. po transformacji ustrojowej) regularnie słyszy się historie osób, które nabyły nieruchomość w zaufaniu do sprzedawcy, po czym zostały w różny sposób oszukane. Chodzi zarówno o klientów deweloperów, którzy kupili przysłowiową "dziurę w ziemi" od znajdującemu się u progu bankructwa dewelopera, jak i osoby, które nabyły na rynku wtórnym nieruchomości objęte roszczeniami reprywatyzacyjnymi bez wiedzy o tym, że ich nieruchomość zostanie wkrótce zwrócona przedwojennym właścicielom. Na polskim rynku cały czas częste są też rozmaite "fuszerki" budowlane: deweloperzy oddają mieszkania i domy z ukrytą pleśnią, popękanymi ścianami lub niezgodne z obiecanym standardem.

Chcemy, żeby Polacy bezpiecznie kupowali oraz inwestowali w nieruchomości. Naszą misją jest zwiększenie wiedzy na temat nieruchomości w polskim społeczeństwie oraz zmniejszenie nierównowagi informacyjnej pomiędzy sprzedawcami (w tym deweloperami) a nabywcami. Brak wiedzy na temat potencjalnych prawnych lub technicznych wad nieruchomości zwiększa niepewność na rynku oraz koszty transakcyjne. Chcemy, żeby Polacy wiedzieli jak samodzielnie wykonać podstawowy audyt nieruchomości: domu, mieszkania, działki, biura czy budynku.

Naszą misję realizujemy m.in. poprzez udostępnianie darmowych poradników pomagających w bezpiecznym zakupie nieruchomości, poprzez publikację tematycznych artykułów dotyczących bezpiecznego zakupu nieruchomości oraz poprzez organizację cyklicznych darmowych szkoleń. W przyszłości chcemy też zająć się aktywnością legislacyjną, m.in. zaproponować polskiemu Sejmowi oraz Urzędowi o Ochronie Konkurencji propozycję zmian legislacyjnych do ustawy deweloperskiej, tak żeby ten akt prawny lepiej chronił nabywców mieszkań i domów. Fundacja Pewny Lokal związana jest z firmą Pewny Lokal oferującą usługi pomocy inżynieryjnej przy odbiorze mieszkania oraz pomocy prawnej w sporach z deweloperami, ale - w przeciwieństwie do firmy Pewny Lokal - wszystkie aktywności i projekty Fundacji są bezpłatne i nienastawione na zysk, do czego Fundację obliguje jej statut.

Chcesz sprawdzić stan prawny lub techniczny nieruchomości?
Zostaw numer, a my oddzwonimy.

Oddzwaniamy w kilka minut!