Potrzebujesz audytu nieruchomości na rynku pierwotnym lub wtórnym? Rezerwuj online

Projekty

Publikacja
darmowych poradników

Dotychczas stworzyliśmy i udostępniliśmy sześć darmowych poradników, które udostępnione są do pobrania na naszej stronie. Poradnik o odbiorze technicznym odpowiada na najważniejsze pytania, jakie Polacy zadają sobie przed odbiorem technicznym mieszkania lub domu od dewelopera. Poradnik o kupnie nieruchomości na rynku wtórnym wskazuje, jak samodzielnie wykonać audyt prawny nieruchomości, a poradnik o kupnie mieszkania od dewelopera wyjaśnia, jak bezpiecznie podpisać umowę deweloperską. Poradnik o cesji oraz innych formach flipowania skierowany jest do inwestorów, głównie na rynku pierwotnym. Poradniki o karach umownych oraz o rękojmi dedykowane są osobom, które nie są w stanie wywiązać się z umowy kupna nieruchomości oraz osobom, które dostrzegły wady techniczne już po kupnie nieruchomości i zastanawiają się, jak zgłosić te wady sprzedawcy/deweloperowi. W planach mamy publikację kolejnych poradników, m.in. poradnika o bezpiecznym zakupie działki oraz o bezpiecznym podpisaniu umowy i sprawdzeniu ekipy remontowej.

Budowa
bazy wiedzy

Dotychczas opublikowaliśmy dwanaście artykułów w czterech obszarach tematycznych: kupno mieszkania na rynku wtórnym, kupno mieszkania na rynku pierwotnym, kupno domu lub działki oraz inwestowanie w nieruchomości. Planujemy poszerzać naszą bazę wiedzy o kolejne artykuły, które będą przybliżały Polakom tematykę bezpiecznego kupna i audytu nieruchomości. Zapraszamy do odwiedzenia naszej bazy wiedzy.

Organizacja
darmowych szkoleń

Planujemy organizację cyklicznych, otwartych szkoleń dotyczących bezpiecznego zakupu oraz inwestowania w nieruchomości. Szkolenia będą przeprowadzali prawnicy oraz inżynierowie współpracujący z Fundacją, w tym osoby zatrudnione przez firmę Pewny Lokal. Udział w szkoleniach będzie darmowy. Szkolenia po ustaniu sytuacji pandemicznej będą odbywały się w siedzibie Fundacji w Warszawie lub w wynajętych salach. Do czasu ustania sytuacji pandemicznej planujemy organizację szkoleń w formie webinaru, na którego zapisy zbieramy poprzez stronę Fundacji (wystarczy wysłać e-maila ze zgłoszeniem chęci udziału w szkoleniu na adres na kontakt@pewnylokal.org). Więcej o planowanych szkoleniach można przeczytać tutaj.

Ocena legislacji

W przyszłości chcemy zająć się aktywnością legislacyjną, m.in. zaproponować polskiemu Sejmowi oraz Urzędowi o Ochronie Konkurencji propozycję zmian legislacyjnych do ustawy deweloperskiej, tak żeby ten akt prawny lepiej chronił nabywców mieszkań i domów.

Chcesz sprawdzić stan prawny lub techniczny nieruchomości?
Zostaw numer, a my oddzwonimy.

Oddzwaniamy w kilka minut!